مدیرکل مدیریت بحران استانداری :مردم از اتراق در کنار مسیل های آذربایجان غربی پرهیز کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری :مردم از اتراق در کنار مسیل های آذربایجان غربی پرهیز کنند
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نسبت به سیلابی شدن مسیل ها در جنوب استان هشدار داد و گفت: مردم از اتراق در کنار سیل گاه ها و رودخانه ها خودداری کنند.

امیر عباس جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق اطلاعیه هواشناسی از عصر سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه بارندگی ها این استان را فرا می گیرد که بیشترین شدت بارش ها در جنوب استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر بارش ها، وقوع رعد و برق، صاعقه و طوفان نیز پیش بینی شده است، تاکید کرد: مردم از ایستادن در مکان های مرتفع، کنار درختان، داربست های فلزی، کنار تابلوها و مکان هایی که کارهای عمرانی صورت می گیرد نیز پرهیز کرده و همچنین اشیای فلزی نصب شده در پشت بام های خود را برای جلوگیری از افتادن بر سر افراد جمع آوری کنند.

وی همچنین از دامداران، کشاورزان و عشایر نیز خواست از چرای دام های خود در مناطقی که احتمال وقوع سیل وجود دارد، پرهیز کنند تا شاهد خسارت های مالی نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با بیان اینکه احتمال وقوع طوفان در جنوب استان وجود دارد، اضافه کرد: سرعت تندباد در برخی از موارد از 40 تا 75 کیلومتر در ساعت می رسد و رانندگان باید از تردد در داخل و خارج شهر در زمان طوفانی شدن هوا پرهیز کنند.