معاون استاندار:

برخی دستگاه های اجرائی در اجرای وظایف خود برای مقابله با کرونا کوتاهی می کنند/ برگزاری جشن عید غدیر باید با رعایت دستورالعمل های ابلاغی باشد

برخی دستگاه های اجرائی در اجرای وظایف خود برای مقابله با کرونا کوتاهی می کنند/ برگزاری جشن عید غدیر باید با رعایت دستورالعمل های ابلاغی باشد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاههای اجرایی که طبق دستورالعمل های ابلاغی در خصوص مقابله با کرونا مسئولین دارند گفت: متاسفانه عادی انگاری بر فرآیندهای مقابله با کرونا غلبه کرده است و برخی دستگاه ها علیرغم مسئولیت قانونی که دارند نسبت به وظایف خود کوتاهی می کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی عصر روز سه شنبه پنجم مرداد در یکصد و سی و چهارمین جلسه ستاد  مقابله با کرونا با تبریک عید غدیر و قدردانی از تلاش کادر درمان، پرستاری و خدمات و دیگر دست اندرکاران مقابله با کرونا، تصریح کرد: اگرچه استان در شیوع ویروس دلتا کرونا جزو استان های آخر است اما به جهت عدم رعایت پروتکل ها در وضعیت قرمز قرار گرفته ایم.

وی افزود: برای خروج کم هزینه از پیک پنجم کرونا باید دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت اجرا کنیم و واکسیناسیون نیز با سرعت بیشتری عملیاتی شود.

معاون استاندار بر ضرورت تبلیغ مزایای واکسن توسط رسانه ها بویژه در سه شهرستان پیرانشهر، سردست و اشنویه که استقبال کمتری را در تزریق واکسن دارند تاکید کرد.

مصطفوی گفت: پروتکل های برگزاری جشن غدیر به دستگاه ها ابلاغ شده است.

وی در خصوص ترددهای مرزی نیز تصریح کرد: ممنوعیت تردد از مرزهای ترکیه و عراق کماکان به قوت خود باقی است. فقط گروه های هفتگانه اجازه تردد دارند و ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای در خصوص رفع ممنوعیت ابلاغ نکرده است.

معاون استاندار از فرمانداران خواست تا با جدیت بیشتری نسبت به اجرای محدودیت ها اقدام نمایند.