استاندار آذربایجان غربی:

حمایت از سرمایه گذاران از اولویت‌های دولت است / زمینه حضور سرمایه گذاران در استان فراهم است

حمایت از سرمایه گذاران از اولویت‌های دولت است / زمینه حضور سرمایه گذاران در استان فراهم است
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه موانع جذب سرمایه گذار شناسایی و رفع می‌شود، گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران از اولویت‌های دولت است و در همین راستا زمینه حضور پرقدرت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در این استان را فراهم می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از دو واحد نساجی و سیمان شهرستان خوی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش سرمایه گذاری در تحقق توسعه اقتصادی مد نظر دولت، اظهار کرد: کارهای خوبی در جذب سرمایه گذار در حال انجام بوده و زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، دولتی و حاکمیتی در آذربایجان‌غربی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان خوی یکی از شهرستان‌های مستعد سرمایه گذاری است، افزود: این شهرستان با دارا بودن بیش از 200 واحد تولیدی و صنعتی فعال و اشتغال بیش از 6 هزار و 300 نفر در این حوزه، دومین شهرستان آذربایجان‌غربی در بخش تعداد واحدها و میزان اشتغال زایی محسوب می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: ایجاد بیش از 241 واحد تولیدی و صنعتی نیز در شهرستان خوی در حال انجام است که برخی از آنان به پیشرفت فیزیکی 40 درصدی رسیده‌اند که راه‌اندازی آنها نقش بسزایی در توسعه منطقه خواهد داشت.

معتمدیان با اشاره به پنجاه و نهمین بازدید میدانی از واحدهای تولیدی و صنعتی تحت عنوان یکشنبه‌های تولید، اضافه کرد: امروز در شهرستان خوی حضور داریم تا ضمن بازدید تعدادی از واحدهای تولیدی و بررسی مشکلات آنان، با برگزاری ستاد رفع موانع تولید در این‌ شهرستان، آخرین وضعیت واحدهای صنعتی خوی بررسی شود.

وی در رابطه با بازدید خود از واحد صنعتی نساجی خوی، ادامه داد: این واحد صنعتی با اشتغال زایی برای یک‌هزار 500 نفر در چهار شیفت کاری یکی از واحدهای نساجی مطرح در کشور و منطقه است.

وی‌ اضافه کرد: بخش دوزندگی نساجی خوی نیز در حال راه اندازی است که با بهره برداری از آن برای یک‌هزار و 500 نفر نیز فرصت اشتغال زایی فراهم خواهد شد.

معتمدیان با اشاره به بازدید خود از واحد صنعتی سیمان آذرآبادگان خوی، یادآور شد: این‌ کارخانه نیز که در سال 1389 توسط بخش خصوصی راه اندازی شده، سالانه بیش از یک میلیون تن سیمان و محصولات متنوعی دیگری نیز تولید می‌کند که اغلب مصرف داخلی دارد.

وی تاکید کرد: در بازدید از این واحد صنعتی نیز مشکلات بررسی و راهکارهای لازم برای افزایش تولید و بهره مندی از فازهای جدید آن ارائه خواهد شد.