در مجمع سازمان همیاری شهرداری های عنوان شد؛

استاندار: شهرداری های آذربایجان غربی بسترهای نارضایتی عمومی را شناسایی و اصلاح کنند/ شهرداری ها در تصمیم گیری های شهری مردم را مشارکت دهند/ نقش شهرداری ها در مشارکت حداکثری انتخابات برجسته است

استاندار: شهرداری های آذربایجان غربی بسترهای نارضایتی عمومی را شناسایی و اصلاح کنند/ شهرداری ها در تصمیم گیری های شهری مردم را مشارکت دهند/ نقش شهرداری ها در مشارکت حداکثری انتخابات برجسته است
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حجم بالای مراجعین به مجموعه شهرداری ها و بعضا نارضایتی هایی که از این قبل بوجود می آید گفت: شهرداری ها باید بسترهای نارضایتی عمومی را شناسایی و نسبت به اصلاح آنها اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه بیست و هفتم اسفند در سالن شهید عطایی استانداری در مجمع سازمان همیاری شهرداری های استان ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن سال نو، از تلاشها و اقدامات شهرداری ها در سال جاری بویژه در حوزه مقابله با کرونا قدردانی کرد و افزود: شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور که ناشی از تحریم های دشمن بوده، بر روند اقدامات شهرداری ها نیز تاثیر منفی گذاشته است.

وی گفت: شهرداری ها با وجود مشکلات متعدد از جمله تامین حقوق کارکنان و نیز توسعه خدمات شهری، در دوران کرونا کارنامه قابل قبولی داشته اند که می طلبد در وهله اول نسبت به پرداخت حقوق کارکنان و معوقات آنان تدبیر اساسی کنند.

استاندار آذربایجان غربی اجرای دقیق طرح های جامع و تفصیلی و دولت الکترونیک را از شهرداری ها خواستار شد و افزود: رسیدن به هدف درآمد پایدار در مدیریت شهری نیازمند قانون مداری و بهره گیری از ظرفیت های تازه و خلاق است.

شهریاری تصریح کرد: علیرغم اینکه بارها تاکید شده که در تصمیم گیری های شهری نظر و خواست مردم مشارکت داده شود ولی هنوز محقق نشده است. خواست و نظر مردم باید همواره اساس کار باشد.

وی گفت: نقش شهرداری ها در تحقق نشاط سیاسی از مسیر افزایش رضایتمندی عمومی برای مشارکت حداکثری در انتخابات برجسته است.

استاندار آذربایجان غربی از شهرداری های استان خواست تا از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری ها در اجرای پروژه های عمران شهری استفاده کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام گرفته ارائه نمودند.