پیام استاندار آذربایجان‌غربی به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار

پیام استاندار آذربایجان‌غربی به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار
استاندار آذربایجان‌غربی در پیامی سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، متن پیام محمدصادق معتمدیان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

 هفدهم مرداد ماه هر سال، سالگشت عروج محمود صارمی شهید عرصه قلم و رسانه است و نامگذاری آن به عنوان روز خبرنگار، فرصت مغتنمی برای بازشناسی ارزشهای خبرنگاران و پاسداشت نقش بی بدیل آنها در اعتلای جامعه و قدردانی از تلاش های بی وقفه و خستگی ناپذیر این عزیزان است. خبرنگاران به عنوان قشری فرهیخته و آگاه توانایی آن را دارند تا با صداقت و واقع نگاری، امید آفرینی و اعتماد زائی، رعایت عدل و انصاف و سودمندی برای جامعه با تلاش و پشتکار نسبت به ایفای مسئولیت اقدام نمایند.

 میدان داران عرصه شکل گیری افکار عمومی، مسئولیتی تام در قبال منافع ملی، توسعه، باورها و اعتقادات مردم و ارزشها و اخلاق جامعه دارند و این مهم جز با فهم دقیق مسائل، ارتقای سواد رسانه ای، کار رسانه ای هوشمندانه و مسئولانه و مقابله با تحریف واقعیت های موجود به عنوان یکی از اهداف اساسی دشمن، میسر نخواهد شد.

با اعتماد حداکثری مردم برای خدمتگزاری دولت مردمی؛ با گستره وسیع و متنوع از ماموریتها و عرصه های مهمی همچون تأمین امنیت، اجرای سیاست های دولت و نظام در مناطق مختلف استان، مدیریت حوادث و بحران ها و مجموعه ای از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بویژه تلاش برای گسترش عدالت و مردمداری در جای جای استان از طریق سفرهای شهرستانی و نیز به حرکت در آوردن چرخ تولید و دیپلماسی منطقه ای جز با نقش آفرینی رسانه ها و همراهی و همکاری خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی میسر نخواهد شد.

 در  روز خبرنگار که مقارن با ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت است، مراتب قدردانی و سپاس ویژه خود از همراهی و تلاش جملگی خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه های مختلف استانی ابراز و ضمن تاکید بر ضرورت حمایت متولیان امر از جامعه خبری استان، برای جملگی، آرزوی توفیق سلامت و بهروزی از درگاه ایزدمنان خواستارم.

محمدصادق معتمدیان
استاندار آذربایجان غربی