معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی: تسهیلات لازم برای خرید ناوگان حمل و نقل یخچال دار در استان تامین می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:  تسهیلات لازم برای خرید ناوگان حمل و نقل یخچال دار در استان تامین می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی: تسهیلات لازم برای خرید ناوگان حمل و نقل یخچال دار در استان تامین می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، شهدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت بررسی وضعیت ناوگان حمل و نقل یخچال دار استان با اشاره به تولید قابل توجه محصولات کشاورزی در استان و صادرات بخشی از این محصولات به خارج از کشور، گفت: برای صادرات این محصولات نیاز به سیستم حمل و نقل یخچال دار هستیم تا صادر کنندگان استان بتوانند محصولات کشاورزی را بدون کاهش کیفیت به دست مشتریان خود برسانند.

وی سیستم حمل و نقل یخچال دار را حلقه مفقوده تولید و ارزش عنوان کرد و  گفت: متاسفانه نبود ناوگان حمل و نقل یخچال دار قوی در استان، صادرکنندگان استان را با مشکل مواجه کرده است.

وی به بازدید اخیر خود از صنایع تولید تریلر در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کامیون ها و کشنده های یخچال دار در استان تولید می شود و بخش از این کمبود را می تواند از تولیدات استان تامین کرد.

وی همچنین از تخصیص 200 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه درگردش برای بخش کشاورزی استان توسط بانک کشاورزی خبر داد و گفت: در حال برنامه برای تخصیص 100 میلیارد تومان از این تسهیلات در قالب تسهیلات سرمایه ای برای متقاضیان خرید کامیون های یخچال دار در استان هستیم.