برگزاری شانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی

برگزاری شانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی
شانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در این جلسه با تقدیر و تشکر از تلاش همه خبرنگاران، رسانه های گروهی، صدا و سیما، مطبوعات و شبکه های اجتماعی که در جهت تبیین بیماری کرونا تلاشهای لازم را انجام دادند، اظهار داشت: تلاشهای صورت گرفته در مسیر کنترل بیماری و نیز آگاهسازی عمومی و تقویت برنامه ریزی ها بسیار موثر بوده است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش های لازم برای مدیریت بیماری کرونا را در شرایط سخت تحریم انجام داده و در این مسیر مردم نیز همراهی بسیار خوبی داشته اند.

مصطفوی انتقاد رسانه ها را ظرفیتی مهم در پویایی تلاشها عنوان کرد و افزود: رسانه ها در کنار انتقادات سازنده میبایست با تزریق امید به جامعه بستر لازم برای مقابله جدی با کرونا را مهیا سازند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان گفت: از انتقادات سازنده استقبال می کنیم و قدردان تلاشهای رسانه ها هستیم اما با کسانی که معتقدیم از اهالی رسانه نیستند و صرفا دنبال شایعه پراکنی و دروغ پردازی در فضای مجازی هستند طبق قانون برخورد می شود.

علی مصطفوی با بیان اینکه همه تلاشها بر این است که سلامت مردم تضمین شود، گفت: باید تلاش کنیم مردم را با جوانب مختلف این ویروس آشنا کنیم ، فاصله گذاری هوشمند و اجتماعی را به مردم تبیین و از مردم بخواهیم بهداشت فردی را بیش از پیش رعایت و از مسافرت و رفت و آمد غیرضروری اجتناب کنند.

وی در ادامه به کمکها و حس همدلی مردم نسبت به اقشار آسیب پذیر اشاره نمود و گفت: این کمکها مشابه کمکهای دوران ۸ سال دفاع مقدس است لذا باید دست به دست هم دهیم تا این کمکها بیشتر شود، امروز جبهه جنگ ما جبهه جنگ با کرونا است.

وی از دانشگاه علوم پزشکی نیز خواست تا نسبت به شفاف سازی مسئله پتروشیمی ارومیه با صدور بیانیه اقدام نماید.
 
تزریق امید و نشاط در بین جامعه ، استناد به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت کرونا و برگزاری جلسه مشترک شورای اطلاع رسانی با شورای هماهنگی روابط های دستگاههای اجرایی از دیگر مواردی بود که رییس شورای اطلاع رسانی استان در این جلسه به آن تاکید نمود.