معاون وزیر کشور:

تسهیلات و کمک‌های بلاعوض دولتی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در نظر گرفته شده است

تسهیلات و کمک‌های بلاعوض دولتی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در نظر گرفته شده است
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به اهتمام دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح کشور، گفت: کمک‌های بلاعوض پلکانی و تسهیلاتی از سوی دولت برای اتمام پروژه‌های عمرانی تا پایان مرداد ماه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، مهدی جمالی نژاد در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار نقده و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی با مهم برشمردن نقش این شهرستان در طول پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و اتفاقات پس از آن، اظهار داشت: مشکلات شهرستان به خوبی احصا شده و خود را مجاب می‌دانیم تا مشکلات مردم منطقه را برطرف کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلاتی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانیِ زود بازده و کم هزینه از سوی دولت در نظر گرفته شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به کمک‌های بلاعوض دولتی از محل ماده ۵۸، گفت: اگر پروژه‌ نیمه‌تمامی توسط شهرداری‌ها تعریف و تا پایان مردادماه سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد تسهیلات بلاعوض پلکانی درطول چند مرحله پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به بحث ماشین آلات، بیان کرد: در ارتباط با این موضوع وضعیت مناسبی در کشورمان حاکم نیست و دلیل آن در نوسانات ارزی و به نتیجه نرسیدن مناقصات خلاصه می‌شود.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: شهرداری‌ها می‌توانند ماشین آلات خود را با دریافت دو سوم هزینه از دولت و استانداری و یک سوم هزینه از محل منابع شهرداری‌ها تهیه کنند.

کمک به بازسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، مباحث مربوط به نیروی انسانی، قیر و یارانه بلیت دیگر مواردی بود که توسط معاون وزیر کشور مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفت.