دفاع مقدس و رشادت های آن باید هنرمندانه برای نسل جوان تبیین شود

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: دفاع مقدس و رشادت های آن باید هنرمندانه برای نسل جوان تبیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که عصر امروز در محل استانداری برگزار شد، گفت: دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان باید هنرمندانه و به درستی برای نسل جوان تبیین شود.

وی افزود: دفاع مقدس، عملیات ها و فداکاری های رزمندگان در جنگ تحمیلی، آن گونه که باید و شاید برای نسل های جوان معرفی نشده و ضرورت دارد در این خصوص برنامه ریزی و اقدامات موثر فرهنگی انجام گیرد.

شهریاری تاکید کرد: در تشریح و تبیین دفاع مقدس، باید واقعیت ها گفته شود؛ بالاخره در جنگ و عملیات های دوران دفاع مقدس هم شکست وجود داشت و هم پیروزی، این ها همه باید برای نسل امروز تبیین شود.

استاندار آذربایجان غربی با ذکر خاطراتی از حضور خود در دوران دفاع مقدس ادامه داد: رزمندگان همچون فرشته های الهی بودند که با اخلاص کامل و با یک معنویت خاص، از انقلاب و خاک کشور صیانت می کردند و در هر شرایطی آماده جانفشانی بودند ولی ما متاسفانه نتوانسته ایم این رشادت ها را برای نسل جدید معرفی کنیم.

شهریاری افزود: باید از ظرفیت هنرمندان برجسته کشور برای ساخت فیلم و سریال های فاخر در خصوص دوران دفاع مقدس استفاده شود.

 

رشادت های مردم آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس بی نظیر است

وی به رشادت های مردم آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: رشادت هایی که در دوران دفاع مقدس در استان آذربایجان غربی انجام گرفته بی نظیر است؛ شهدای بسیار زیادی از این استان تقدیم انقلاب شده که ضرورت دارد در جهت معرفی این شهدا و رشادت های آنان اهتمام ویژه صورت گیرد.

شهریاری پیشنهاد کرد در قالب تفاهم نامه منعقده فیمابین استانداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آثار هنری از جمله فیلم، مستندهای کوتاه و سریال در خصوص دوران دفاع مقدس و شهدای والامقام استان آذربایجان غربی تولید شود.

 

یادمان شهدای جنگ چالدران احداث می شود

وی همچنین گفت: در سفر رئیس جمهور به استان، احداث یادمان شهدای جنگ چالدران نیز مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد طی دو سال آینده، این یادمان احداث شود.

 

تامین اعتبار اعزام کاروان های راهیان نور

استاندار آذربایجان غربی همچنین دستور داد اعتبارات مورد نیاز اعزام کاروان های راهیان نور استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور از سوی سازمان برنامه و بودجه استان تامین شود.

دیدار و دلجویی مسئولان استان از خانواده های معظم شهدا در ایام الله دهه مبارک فجر از دیگر موارد مورد تاکید مقام عالی استان در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه با دستور مقام عالی استان مقرر شد 700 میلیون تومان اعتبار جهت تکمیل موزه دفاع مقدس استان آذربایجان غربی اختصاص داده شود.

روسای کمیته های هفتگانه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان نیز در این جلسه، گزارش عملکرد و اقدامات کمیته ها طی سال جاری را تشریح کردند.