تاکید معاون استاندار بر شناسایی بازار هدف محصولات کشاورزی استان را طی ۱۵ روز آینده

تاکید معاون استاندار بر شناسایی بازار هدف محصولات کشاورزی استان را طی ۱۵ روز آینده
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: مسوولان سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی بازار هدف محصولات کشاورزی استان را طی ۱۵ روز آینده شناسایی و مشخص کنند.

رضا حسینی در دومین جلسه کارگروه امور اقتصادی آذربایجان غربی که در محل استانداری برگزار شد  افزود: چگونگی برقراری ارتباط برای توزیع محصولات کشاورزی، رفع موانع و مشکلات این امر، تعیین چگونگی حمل و نقل محصولات کشاورزی به بازارهای داخلی و خارجی و ارائه برنامه عملیاتی از جمله دیگر اقدامات برای توسعه صادرات کشاورزی استان است.

وی اظهار داشت: راه اندازی بازارچه های محلی عرضه محصولات کشاورزی از دیگر برنامه هایی است که باید توسط مسوولان امر پیگیری و اجرایی شود.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که از ۱۳۹ هزار کارت الکترونیکی بازرگانی موجود در آذربایجان غربی چه تعداد فعال است زیرا این کارت ها فرصت بزرگی برای استفاده از ظرفیت های مرزی استان به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: هدف ما تجارت و بررسی چگونگی حضور در بازارهای بین المللی است و باید همه دستگاه های دخیل در این خصوص با همه توان وارد شوند.

گفتنی است بررسی راه کارهای تجهیز ناوگان حمل و نقلی استان برای صادرات محصولات کشاورزی، تعیین محل های مناسب برای عرضه محصولات کشاورزی، تبادل سامانه گمرک با سازمان صنعت، معدن و تجارت جهت سهولت بررسی صادرات و وا دات محصولات کشاورزی از مصوبات این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا دستگاه های مرتبط برای راه اندازی مراکز عرضه و جمع آوری محصولات کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهند.