برگزاری آیین گرامیداشت هفته حمل ونقل و راهداری

برگزاری آیین گرامیداشت هفته حمل ونقل و راهداری
با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی از نمونه های راهداری و حمل ونقل استان تجلیل شد.

در آیینی که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل ونقل و راهداری با حضور سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی و جمعی از مدیران ، کارکنان و فعالان حوزه حمل ونقل برگزار شد با اهدای لوح از نمونه های راهداری و حمل ونقل استان تجلیل شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی در این مراسم با تبریک هفته حمل ونقل و راهداری به تلاشگران این عرصه گفت:کاهش حوادث ترافیکی با هم افزایی و همگرایی سازمان ها و نهادهای مسئول امکان پذیر می باشد که این موضوع از برنامه های مهم کاری شورای هماهنگی ترافیک استان قرار گرفته است.
پیمان آرامون افزود: ارتقاء صنعت حمل ونقل به عنوان یکی از ارکان توسعه در مجموعه برنامه ریزی استان مورد اهتمام مسئولان اجرایی قرار گرفته و با تاکیدات مقام عالی استان ، کاهش تصادفات جاده ای، گسترش شبکه راهها، افزایش ایمنی و حذف نقاط حادثه خیز جاده ای بطور جدی مورد اهتمام مدیران اجرایی است.
وی با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در جاده های استان افزود: درراستای تداوم آمار کاهشی جان باختگان حوادث رانندگی و ارتقاء کیفی جاده ها در قالب توافقات انجام گرفته با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای 220 میلیارد ریال برای آشکار سازی و حذف نقاط حادثه خیز اختصاص یافته است .
سرپرست معاوتت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین اظهار داشت: در حوزه نگهداری از جاده ها و تامین اعتبارمورد نیاز برای مرمت و نگهداری از سالجاری معادل  2 الی 6 درصد اعتبارات حوزه ساخت به این موضع اختصاص می یابد.
پیمان آرامون درادامه هوشمند سازی و استفاده از دانش نوین در بخش راهداری را از دیگر برنامه های حوزه حمل و نقل استان نام برد و افزود:تجهیز سامانه های الکترونیکی و نظارت تصویری در محورهای ارتباطی استان ، استفاده از سامانه های هوشمند در مدیریت ناوگان و بهره گیری از یافته ها و شیوه های نوین در حوزه راهداری زمستانی از جمله این اقدامات است و امسال بصورت آزمایشی برای یخ زدایی از سطح جاده در یکی از گردنه ها و محورهای ارتباطی استان به جای نمک از مواد شیمیایی جدید سازگار با محیط زیست استفاده خواهد شد.
پیش از این مراسم همچنین با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار رژه ناوگان حمل و نقل و راهداری استان برگزار شد.