استاندار آذربایجان‌غربی:

ادارات آذربایجان غربی به تکالیف قانونی برای کاهش تصادفات عمل کنند

ادارات آذربایجان غربی به تکالیف قانونی برای کاهش تصادفات عمل کنند
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم همراهی همه نهادها برای کاهش تصادفات بویژه تلفات ناشی از سوانح رانندگی درون و برون شهری در استان گفت: ادارات مختلف باید به تکالیف قانونی و مصوبات شورای ترافیک عمل کنند تا زمینه رسیدن به این هدف فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در  جلسه شورای راهبردی ترافیک آذربایجان غربی افزود: یکی از مهمترین مباحث در راستای رسیدن به هدف کاهش تصادفات و تلفات سوانح رانندگی، موضوع آموزش و ارائه نکات مربوط به رانندگی است که شهرداران در این خصوص تکلیف قانونی دارند.

وی اضافه کرد: همچنین استفاده از ایزارهای نوین کنترل ترافیک در داخل شهرها و جاده‌ها از مواردی است که باید با جدیت مورد توجه مدیران نهادهای مسئول از جمله شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تا پایان دولت سیزدهم، باید دوربین‌های جاده‌ای کنترل ترافیک و ثبت تخلف در استان به میانگین کشوری برسد که برای رسیدن به این هدف، از امسال باید پیگیر جذب اعتبارات اجرایی طرح باشیم.

معتمدیان، یکی از نیازهای قطعی شهر ارومیه در آینده را استفاده از روش های نوین حمل و نقل درون شهری دانست و گفت: در این راستا باید مطالعات جامعی صورت گیرد تا وضعیت و نیازهای شهر مورد بررسی دقیق قرار گرفته و بهترین مدل انتخاب شود که برای این امر، از هم اکنون باید برنامه ریزی کنیم.

وی، توسعه راه بدون ایمنی را اقدامی نامناسب و بدون برنامه ریزی دانست و افزود: در آذربایجان غربی، 150 کیلومتر جاده در شمال و جنوب استان، نیازمند نیوجرسی برای جداسازی مسیرهای رفت و برگشت است که این کار تاثیر بسزایی در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای دارد که باید به صورت جدی، در این خصوص اقدام شود و همه نهادهای مسئول باید برای این امر برنامه ریزی مدون داشته باشند.