استاندار آذربایجان غربی:

توسعه فرهنگ کار و تعاون مستلزم کار جهادی است/ ظرفیت های استان در کاهش بیکاری بخوبی بکارگیری نشده است/ محیط کسب و کار در استان از وضعیت خوبی برخوردار است

توسعه فرهنگ کار و تعاون مستلزم کار جهادی است/ ظرفیت های استان در کاهش بیکاری بخوبی بکارگیری نشده است/ محیط کسب و کار در استان از وضعیت خوبی برخوردار است
استاندار آذربایجان غربی گفت: شرایط امروز کشور و از آن سوی وضعیت بیکاری بویژه در بین قشر تحصیل کرده می طلبد تا نیرو و توان جهادی برای توسعه فرهنگ کار و تعاون بکار گیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز شنبه در دیدار با مشاور عالی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به توانمندیها و ویژگیهای استان در زمینه کشاورزی، خدمات، گردشگری و معادن، تصریح کرد: با همه تلاش و فعالیتهایی که تاکنون انجام گرفته اما متاسفانه ظرفیت های استان در کاهش مستمر و پایدار نرخ بیکاری بکار گرفته نشده است. اگر چه عوامل متعددی در پایداری کاهش نرخ بیکاری دخیل هستند اما ظرفیت های استان با توسعه فرصت های سرمایه گذاری می توانند در تثبیت کاهش نرخ بیکاری موثر واقع شود.

وی با اشاره به نقش و جایگاه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هماهنگی و بسترسازی تقویت فرهنگ کار و تعاون، سند توسعه و اشتغال پایدار روستایی و عشایری تصریح کرد: ارزیابی های اتاق بازرگانی ایران از وضعیت محیط کسب و کار آذربایجان غربی موید جایگاه برتر کشوری است و این ظرفیت باید برای رونق تولید و تحقق جهش مدنظر مقام معظم رهبری استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی نظارت بر تسهیلات اعطایی پایدار روستایی و عشایری و فعال سازی مجموعه های وزارت تعاون در استانها را از جمله کارکردهای ادارات کل تعاون برشمرد.

وی از تلاشهای نقی زاده مدیرکل سابق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به درجه بازنشستگی نائل آمده قدردانی و برای آمیان سرپرست جدید نیز آرزوی توفیق نمود‌.

سید ضیاء الدین شجاعی برهان مشاور عالی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در سخنانی از روند روبه رشد توسعه در استان قدردانی نمود.