دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل ستاد دیه کشور

دیدار استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل ستاد دیه کشور
استاندار آذربایجان غربی با مدیرعامل ستاد دیه کشور دیدار و گفتگو کرد.

شهریاری در این دیدار که در دفتر استاندار ترتیب یافت، با اشاره به 642 زندانی جرایم غیر عمد و مالی در زندانهای استان گفت: تلاش می کنیم مشکلات این افراد حل و به آغوش خانواده باز گردند.

وی ادامه داد : از بانک های عامل استان می خواهیم در پرداخت تسهیلات لازم به زندانیان جرایم مالی غیر عمد کمک کنند تا مشکل پرداخت مالی این افراد حل گردد.

وی همچنین با اشاره به حضور برخی از رانندگان در زندان به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه نیز گفت: امیدواریم رسانه و بویژه صدا و سیما در خصوص وضعیت رانندگی در جامعه فرهنگ سازی بیشتری انجام دهد تا افراد بیشتر با قوانین پلیس رانندگی کرده و کمتر دچار تصادف شوند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه محبوسان غیربزهکار آذربایجان غربی به دلیل کمیت رتبه دهم کشوری را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: در این استان نیز به مانند غالب استان‌های کشور موضوع صدور چک بیشترین آمار زندانیان را به خود اختصاص داده است که امیدواریم این معضل با اصلاحات انجام شده در قانون چک رفته رفته به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

سید اسدالله جولایی 95  درصد زندانیان جرایم غیرعمد را بدهکاران مالی برشمرد و اظهار کرد: از زمان اصلاح و تصویب قانون قانون بیمه اجباری خسارت وارده شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه (مصوب اردیبهشت 1395) جمعیت بدهکاران ناشی از دیات حوادث رانندگی در حال حاضر به کمتر از 300 نفر رسیده که همین رویه نزولی با طرح قانون جدید چک که پس از تصویب ایراد شورای نگهبان در 13 آبان امسال از سوی مجلس به تصویب رسید، در آینده‌ای نه چندان دور ورودی به زندان بابت صدور اواراق‌ تجاری چک را به حداقل ممکن برساند.