معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی:

آماده کمک به نوسازی ماشین آلات چاپی در آذربایجان‌غربی هستیم

آماده کمک به نوسازی ماشین آلات چاپی در آذربایجان‌غربی هستیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مشکل اصلی صنعت چاپ استان فرسودگی ماشین‌آلات است و در این زمینه آماده همکاری برای نوسازی تجهیزات و ماشین آلات چاپ در استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، جواد کرمی در آیین تکریم و تجلیل از پیشکسوتان، دست‌اندرکاران و مدیران صنعت چاپ و صنایع وابسته، افزود: صنعت چاپ در آذربایجان‌غربی جایگاه ویژه ای داشته و توجه و حمایت از این صنعت بسیار ضروری است.

وی همچنین به تاثیر صنعت چاپ در حوزه اشتغال و اقتصاد استان اشاره کرده و ادامه داد: صنعت چاپ به‌عنوان یک صنعت پیشرو، نقش کاربردی در توسعه اقتصادی و اشاعه فرهنگ جوامع دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: صنعت چاپ با حضور در حوزه هایی چون انتشار کتاب و نشریه، کمک شایانی به گردش اطلاعات و دانش و همچنین توسعه علمی و فرهنگی جامعه کرده است.
 
کرمی در پایان با تاکید بر حمایت از صنعت چاپ استان، افزود: فعال کردن بازارچه‌های مرزی از سیاست‌های دولت سیزدهم بوده و با فعال شدن بازارچه‌های مرزی آذربایجان غربی، صنعت چاپ استان می تواند در تهیه مواد اولیه و قطعات، با مشکلات کمتری روبرو باشد.