برگزاری دومین جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ویژه بانوان

برگزاری دومین جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ویژه بانوان
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: هفته دفاع مقدس فرصت تبیین جایگاه و اهمیت گام اول انقلاب در جهت رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، پریسا عیلو امروز در دومین جلسه هماهنگی برنامه های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور مشاوران و کارشناسان امور بانوان فرمانداریها و مسئولین و فرماندهان پایگاههای بسیج برگزار شد، با بیان اینکه هفته دفاع مقدس فرصت تبیین جایگاه و اهمیت گام اول انقلاب در جهت رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب است، گفت: اقتدار و صلابتی که امروز شاهد آن هستیم به واسطه روحیه ایثار و شهادت زنان و مردان سلحشوری است که در این مسیر جانفشانی کردند.

وی با بیان اینکه نقش زنان در این دوران شاخص و برجسته است، افزود: آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین موضوعاتی است که اگر امروز به آن پرداخته شود کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

علیلو بر اهمیت و ضرورت اهتمام تمام دستگاههای اجرایی برای برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: اگرچه شیوع بیماری کرونا بر برگزاری برنامه ها بصورت حضوری تاثیر خواهد داشت لذا باید با جایگزین کردن برنامه های دیگر و استفاده از ظرفیت فضای مجازی رشادتها و ایثارگری های دوران 8 سال دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در ادامه به سند ارتقای وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی از تدوین این سند کمک به ارتقاء وضعیت زنان و خانواده ، تقویت و تحکیم بنیان خانواده ، ارتقاء جایگاه زنان استان ، شناسایی و معرفی چالش ها و توسعه فرصت ها و گسترش سطوح مقاومت زنان با تکیه بر شناخت کلی از ویژگیهای جمعیت شناختی زنان و خانواده و وضعیت اقتصادی، ازدواج، طلاق، سواد، تحصیلات، بهداشت، سلامت، آسیب های اجتماعی ، مشارکت سیاسی، اجتماعی زنان با تاکید بررفع شکاف جنسیتی از اهداف تدوین این سند است.

علیلو همچنین به اهداف و برنامه های این دفتر در سال 99 اشاره کرد و گفت: تقویت نهاد خانواده و زمینه سازی برای نقش آفرینی زنان در اجتماع، توسعه مشارکتهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زنان ، راهبری، هدایت و پایش عملکرد دفاتر متناظر استانی از مهمترین اهداف ما در سال جاری است که با شعار جهش تولید، اقتصاد پویا این برنامه ها را پیش خواهیم برد.

در ادامه این جلسه مشاوران و کارشناسان امور بانوان فرمانداریها برنامه های پیشنهادی خود را برای چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و برنامه های شاخص هفته حجاب و عفاف در شهرستانها اعلام کردند.