استاندار آذربایجان غربی:

ضرورت واگذاری معادن به افراد واجد صلاحیت/ طرح فعال سازی معادن کوچک مقیاس استان هرچه سریعتر اجرا شود

ضرورت واگذاری معادن به افراد واجد صلاحیت/ طرح فعال سازی معادن کوچک مقیاس استان هرچه سریعتر اجرا شود
محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای معادن استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، تاکید کرد: اگر قرار است معدنی واگذار شود باید به افرادی واگذار شود که تخصص و صلاحیت این کار را داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی خواستار واگذاری معادن به افراد واجد صلاحیت و متخصص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای معادن استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، تاکید کرد: اگر قرار است معدنی واگذار شود باید به افرادی واگذار شود که تخصص و صلاحیت این کار را داشته باشند.

وی افزود: انتخاب افراد صاحب تخصص در حوزه معادن باعث می شود که مشکلات بهره برداری از معادن کمتر و آسیب کمتری به منابع طبیعی و محیط زیست وارد شود.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: رفع برخی مشکلات نیاز به اعتبارات چندانی ندارد و تنها با تدابیر مدیریتی و واگذاری اختیارات به استان ها قابل رفع و پیگیری است.

در ادامه این جلسه دستورالمعل تشکیل کارگروه استانی و طرح احیای معادن کوچک مقیاس  توسط وجیه الله جعفری مدیرعامل ایمپاسکو و همچنین سیدرضا عظیمی دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس کشور تشریح شد که با دستور استاندار آذربایجان غربی مقرر شد این کارگروه در اسرع وقت فعالیت خود را در استان آغاز نماید.

گفتنی است طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی است که از طرف وزارت صمت به ایمیدرو و از ایمیدرو به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) به عنوان بازوی اجرایی واگذار شده است.