آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین موضوعاتی است که اگر امروز به آن پرداخته شود کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از اعضا هیات رییسه پارلمان مشورتی بانوان خواست: مقابله و مدیریت بیماری کرونا را در اولویت کاری و برنامه ریزی خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در دومین نشست هیات رئیسه پارلمان مشورتی بانوان استان که امروز در استانداری برگزار شد، به شرایط موجود و شیوع و عالم گیر شدن بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: برای مقابله و مدیریت این بیماری ضروریست تا همه نسبت به موضوع حساس بوده و در این راستا فرهنگسازی و برنامه ریزی نمایند.

وی افزود : همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و دوری از تجمع و اجتماعات و در خانه ماندن به وظیفه خود در این راستا نسبت به سلامت خود و اجتماع عمل نمایند .

مصطفوی به تشکیل ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور اشاره نمود و اظهار داشت: در زمینه بیماران بهبود یافته به دلیل وجود زیرساختهایی که در سالهای قبل در این دولت اتفاق افتاده همچنین با ایثار و از خود گذشتگی کادر درمان و پای کار بودن مسئولین علی رغم وجود تحریم ها، وضعیت خوب و عملکرد مثبتی نسبت به کشورهای پیشرفته داشتیم.

وی به کمکهای مومنانه مردم در این دوران اشاره کرد و اظهار داشت: مردم به بهترین شکل مشارکت کردند و این نشان از هوشیاری و وحدت مردم دارد که همچون دوران دفاع مقدس مردم با ایثار و همچنین با کمک رسانی های مومنانه خود شرایط موجود را مدیریت کردند.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به شهید آوینی و مستندسازی شان در دوران دفاع مقدس اشاره نمود و بر ضرورت ماندگار نمودن رشادتهای مردم و کادر پزشکی در دوران شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: این صحنه های ایثارگری مردم و کادر درمان و اقداماتی که در این دوران انجام میشود برای آگاهی نسل آینده باید مستندسازی شود لذا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت کرونا موظف شد اقداماتی در این راستا و برای مستندسازی انجام دهد .

مصطفوی در ادامه به سیاستهای جمعیتی مقام معظم رهبری اشاره نمود و گفت:جمعیت و قشر جوان یکی از توانمندیهای هر جامعه ای به شمار می رود، در حال حاضر میزان زاد و ولد در کشور پایین آمده و جمعیت به سمت کهنسالی پیش می رود بطوری که در ۳۰ سال آینده جمعیت جوان کمتری خواهیم داشت لذا باید ضمن فرهنگسازی نسبت به سیاستهای جمعیتی در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

مدیریت فضای مجازی، استفاده از کالای ایرانی از دیگر مواردی بود که معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه به آن اشاره نمود و از اعضای هیات رییسه پارلمان مشورتی بانوان خواست در اولویت کاری و برنامه ریزی خود قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در این جلسه با بیان اینکه پارلمان مشورتی بانوان در استان به عنوان سومین استان در کشور ، سال گذشته در ۱۷ شهرستان تشکیل شد، گفت: افزایش مشارکت فرهنگی اجتماعی زنان، پیگیری مطالبات زنان، تقویت و افزایش توانمندیهای بانوان شهرستانها، شناسایی و معرفی ظرفیتهای بانوان در تمام عرصه ها از اهداف شکل گیری این پارلمان مشورتی است.

علیلو افزود : در تشکیل هیات رییسه این پارلمان به دنبال تمرکززدایی از مرکز بودیم تا بانوان توانمند شهرستانها ضمن عضویت در این پارلمان انتقال دهنده مشکلات بانوان شهرستانها باشند.

وی افزود: ارتقا جایگاه بانوان ، استفاده از ظرفیت زنان در حوزه های مختلف و توسعه مشارکتهای اجتماعی و اقتصادی و سیاسی زنان و در نهایت تقویت و تحکیم بنیان خانواده که جزو اهداف اصلی دفتر امور زنان و خانواده به شمار می رود و بانوان فعال در این پارلمان مشورتی می توانند در رسیدن به این اهداف و به عنوان بازوان مشورتی در شهرستانها عمل نمایند.