استاندار آذربایجان غربی: با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی خط جدید وان-هگزن در پتروشیمی مهاباد راه اندازی می شود

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زیرساخت های صنعت پتروشیمی در استان ایجاد شده و بهره وری کامل از آن در دستور کار قرار دارد گفت: مقدمات راه اندازی خط جدید تولید وان-هگزن به عنوان صنایع پایین دستی با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریالی در پتروشیمی مهاباد آغاز شده و به زودی اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در نشست با مدیران مجتمع پتروشیمی مهاباد با اشاره به نگاه ویژه دولت در ایجاد زیرساخت های توسعه در استان افزود: با همکاری همه ارکان استان ظرفیت های ویژه پتروشیمی فراهم شده است.

وی با اشاره به توانمندی های پتروشیمی مهاباد تصریح کرد: انتظار می رود صنایع پتروشیمی در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز به نقش خود در توسعه استان بیش از پیش اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: پتروشیمی مهاباد در مسئولیت های اجتماعی از جمله راهسازی و کشاورزی به خوبی ایفای نقش دارد اما انتظار این است که به وضعیت موجود بسنده نکنند.

شهریاری همچنین از این خبر داد که دو واحد تولید کوچک مقیاس نیز با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی در پتروشیمی مهاباد به زودی راه اندازی می شود و بسترهای اشتغال زایی و بویژه کاهش مصرف برق را فراهم می سازد.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک علاوه بر کلنگ زنی پارک ملامین در ارومیه، چهارمین واحد پالایشگاه پتروشیمی نیز در آذربایجان غربی نهایی خواهد شد.