اسناد تحویلی به مردم در آذربایجان غربی به 215 هزار جلد رسید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: در این هفته در بخش مسکن روستایی هزار جلد سند روستایی و شهری زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تحویل می شود که با این تعداد کل اسناد تحویلی به ۲۱۵ هزار جلد خواهد رسید و تا پایان دولت دوازدهم به ۲۲۱ هزار جلد می رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی  در برنامه تلویزیونی "در مسیر توسعه" شبکه استانی اظهار داشت: تامین زیر ساخت های توسعه پایدار به عنوان یک راهبرد اساسی در مدیریت استان مطرح است. به نحوی که سرمایه گذاری در حوزه آب، برق، گاز، راه، آموزش، بهداشت و احیای دریاچه ارومیه توانسته شاخص های توسعه را جابجا کند.

وی بیان کرد: در هفته دولت به عنوان نقطه عطفی در بهره برداری از دستاوردهای توسعه، بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در عمران و زیربنایی و اقتصادی افتتاح و کلنگ زنی می شود.این رقم در کنار اعتبارات در طول سال و نیز احیای دریاچه ارومیه نقش بسزایی در ایجاد زیر ساخت های استان دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر درصد برخورداری استان در راههای روستایی ۸۲ درصد است. در راه های بین شهری رتبه ۱۱ کشوری قرار داریم.شاخص برخورداری از تاسیسات آب شامل روستایی تحت پوشش و سایر روستاهای دارای آب ۹۹.۳ درصد و شاخص بهره مندی روستایی از آب سالم و بهداشتی ۷۶ درصد است.

وی بیان کرد: بمناسبت هفته دولت هزار واحد مسکن روستایی افتتاح می شود. با افتتاح این واحدها تعداد واحدهای مقام سازی از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی به ۸۲ هزار و ۴۰۰ واحد می رسد که این رقم تا پایان دولت به ۹۶ هزار و ۶۰۰ واحد خواهد رسید.

رحمانی افزود: در این هفته در بخش مسکن روستایی هزار جلد سند روستایی و شهری زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت تحویل می شود که با این تعداد کل اسناد تحویلی به ۲۱۵ هزار جلد خواهد رسید و تا پایان دولت دوازدهم به ۲۲۱ هزار جلد می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: یکی از شاخص های جهش یافته در دولت تدبیر و امید سرانه تخت بیمارستانی و بهداشت و درمان است.به نحوی که با اقدامات جهادی شاهد افتتاح بیمارستان و خانه های بهداشت و سلامت در اقصی نقاط مختلف استان هستیم. پروژه های متعددی نیز در دست اجراست که تا پایان کار دولت به بهره برداری می رسد. 

وی تصریح کرد: سه برابر شدن میانگین سرانه ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی درمانی به روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، افزایش ۱۱.۲ درصدی خانه های بهداشت ملکی و جدید الاحداث، احداث ۱۸۰ باب خانه بهداشت، افزایش ۹۰ درصدی تعداد پایگاه های سلامت، افزایش ۲۵ درصدی تخت های ویژه بستری، رشد ۶۵ درصدی ارائه خدمات در درمانگاه های دولتی بویژه در شهرستان های محروم، افزایش ۱۶ درصدی ناوگان آمبولانس و توسعه اورژانس از جمله شاخص های ویژه حوزه بهداشت و درمان بشمار می رود.

وی یادآور شد: برای جبران کاستی های سرانه فضای آموزشی نیز مشارکت خیرین یک اصل است. کارهای خوبی شده اما هنوز کافی نیست. طرح آجر به آجر با مشارکت مجمع خیرین مدرسه ساز آغاز شده که مردم با هر توانایی مالی می توانند در ساخت مدارس مشارکت نمایند.