آگاه سازی زنان و دختران بعنوان رکن اساسی خانواده باید بصورت ویژه مورد توجه مسئولین قرار گیرد

علیلو:اعتیاد و مواد مخدر نخستین آسیب‌ اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و گسترش فرهنگ پیشگیری و آگاه‌سازی جامعه از اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در جامعه می باشد.

پریسا علیلو مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با تبریک میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)، آغاز دهه کرامت و روز دختر، به نقش تربیتی دختران و زنان در خانواده و جامعه اشاره کرد و افزود: با توجه به نقش تأثیر گذار بانوان در خانواده و جامعه، اعتیاد و آسیب های اجتماعی در زنان تأثیرات مخرب تر و گسترده تر دارد و باعث از هم متلاشی شدن بنیان خانواده می شود.
رئیس کمیته تخصصی پیشگیری از اعتیاد در حوزه خانواده افزود :اعتیاد و مواد مخدر نخستین آسیب‌ اجتماعی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و گسترش فرهنگ پیشگیری و آگاه‌سازی جامعه از اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در جامعه می باشد.
  از این رو مقوله آگاه سازی  زنان و دختران بعنوان رکن اساسی خانواده باید بصورت ویژه مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار به کمیته پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده، افزود: در سال 98 برای اولین بار در کشور با جذب اعتبار برای کمیته بانوان برنامه ریزی مدونی در راستای اهداف و برنامه های کمیته انجام دادیم از جمله برگزاری جلسات تخصصی در تمام شهرستانها، ساخت دو مستند در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اجرای طرح یاریگران زندگی در قالب کارگاه های آموزشی برای مادران و فرزندان با همکاری فرمانداری ها در ۱۷ شهرستان و برگزاری نمایشگاه آشنایی با مواد مخدر برای خانواده ها در سطح تمام شهرستان ها، معرفی بانوان بهبودیافته به دریافت بسته های معیشتی و استفاده از تسهیلات جهت راه اندازی کسب و کار، هماهنگی اجرای همایش ملی طرح یاریگران زندگی حوزه خانواده که بعلت بحران کرونا به تعویق افتاده است.
علیلو با بیان اینکه شاهد کاهش سن اعتیاد در میان زنان و دختران هستیم، تصریح کرد: عدم گفتگو در خانه، عدم آگاهی  خلا ارتباطی با والدین و اعضا خانواده، شکاف نسلی و حضور در اماکن و میهمانی های نامتعارف از دلایل اصلی است که فرد را از خانواده جدا میکند و اگر ارتباطات کنترل نشود، ممکن است فرد را به انحراف بکشاند.
در این جلسه از مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی بعنوان رئیس کمیته تخصصی پیشگیری از اعتیاد در حوزه خانواده  تقدیر و تجلیل بعمل آمد.