توجه به بخش اقتصاد دانش‌بینان باعث توسعه آذربایجان غربی می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه پایدار گفت: باید اقتصاد دانش بنیان در آذربایجان غربی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، جواد کرمی روز سه شنبه در آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان به میزبانی اتاق بازرگانی ارومیه گفت: درحال حاضر واحدهای دانش‌بنیان با ظرفیت بالا در استان در حال فعالیت هستند که اگر مورد توجه قرار بگیرند قطعا بسیار مفید واقع خواهند شد.

وی با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه ساخت و تولید قطعات خودرو، افزود : استان آذربایجان غربی دارای زیر ساخت های مناسبی در ساخت خودرو، قطعات و باطری خودرو است که می توان با تقویت آنها صادرات این حوزه را توسعه داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه رتبه پنجم کشوری را از نظر تعداد معادن داریم ادامه داد: آذربایجان‌غربی دارای بزرگترین معادن طلای کشور است و همچنین در حوزه کشاورزی 46 نوع محصول زراعی و باغی را در استان تولید می کنیم و ظرفیت‌های بالایی در حوزه سردخانه‌ ای و ذخیره‌سازی داریم.

کرمی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های توسعه محور استان بر مبنای تقویت همدلی و هم افزایی تقویت ارتباط دولت با اتاق بازرگانی که بعنوان پارلمان بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: استان در مسیر صادرات کشور به اروپا قرار دارد اما کمترین سهم را در صادرات دارد که باید با برنامه ریزی این سهم افزایش یابد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در کنار توجه به توسعه اقتصادی، باید تغییر نگرش نسبت به وضعیت استان داشته باشیم، تصریح کرد: امروز فرصتی در استان فراهم شده که همه همراه با هم در راستای رفع موانع تولید تلاش می‌کنند.