تاکید مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بر تقویت ساختار مدیریتی روستاها

مدیرکل دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در همایش دهیاران بر تقویت ساختار مدیریتی روستاها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، عارف خدرلو در همایش دهیاران که امروز به مناسبت روز روستاها در استانداری برگزار شد، با تبریک روز روستا به روستاییان، گفت: برای نخستین بار این همایش بصورت استانی برای ارج نهادن به روستا و جایگاه روستاییان برگزار می شود.

وی عمده علت کاهش جمعیت در دو سال اخیر را تبدیل روستا به شهر عنوان نمود و اظهار داشت : باید ساختار مدیریتی روستا تقویت شود و زیرساختها در روستاها ایجاد شود تا با مهاجرت روستاییان به شهرها مواجه نشویم.

خدرلو افزود : در آذربایجان غربی از 3 میلیون و 265 نفر جمعیت 33.65 درصد یعنی یک میلیون و 98 هزار نفر جمعیت روستایی هستند که این رقم نسبت به آمار سال 85 کاهش 3.6 درصد را نشان می دهد.

مدیرکل دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری در ادامه با بیان اینکه 937روستای استان در محدوده 20 کیلومتری مرز قرار دارند و 40 درصد روستاهای استان نیز کوهستانی هستند که این شرایط خود باعث شده تا به امروز سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه گذاری در این مناطق نداشته باشند لذا برای توسعه و آبادانی روستاها باید اعتباراتی ویژه برای روستاها علی الخصوص روستاهای مرز نشین باید اختصاص یابد.