گردشگری یکی از مهمترین پیشران های توسعه آذربایجان غربی است

استاندار آذربایجان غربی، گردشگری را یکی از مهمترین پیشران های توسعه استان برشمرد و تامین زیرساخت های گردشگری آذربایجان غربی را از اولویت های امسال دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در جلسه جذب سرمایه گذاری آذربایجان غربی و بررسی یکی از طرح های سرمایه گذاران بخش گردشگری استان افزود: از نظر زیرساخت های گردشگری، وضعیت قابل قبول نیست و باید با توجه مرزی بودن استان با همت عالی همه دست اندرکاران، ضعف های موجود در بخش راه، آب، برق و دیگر زیرساخت ها را در سریعترین زمان ممکن برطرف کنیم .

وی آذربایجان غربی را به لحاظ تنوع اقلیم، جاذبه های تاریخی، طبیعی و ظرفیت های بوم گردی یکی از استان های سرآمد کشور دانست و گفت: آذربایجان غربی از ظرفیت های متنوعی در حوزه های مختلف گردشگری از جمله گردشگری سلامت، دفاع مقدس و فرهنگی برخوردار است و با وجود سه فرودگاه و امکانات حمل و نقل ریلی می تواند به یکی از مهمترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

وی همچنین تصریح کرد: با تامین بخش قابل توجه زیرساخت ها در سال جاری زیرساخت ها می توانیم گردشگری آذربایجان غربی را اقتصادی کنیم که این موضوع افزایش سرمایه گذاری را به دنبال خواهد داشت.