دولت در لایحه بودجه 98، توجه ویژه ای به استان آذربایجان غربی داشته است/ مردم دیدگاه بسیار مثبتی به وزارت اطلاعات دارند

محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به توجه دولت به استان آذربایجان غربی گفت: دولت در لایحه بودجه سال آتی، توجه ویژه ای به استان آذربایجان غربی داشته بطوریکه بودجه پیش بینی شده برای استان نسبت به سال های قبل، افزایش چشمگیری دارد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت در لایحه بودجه 98، توجه ویژه ای به استان آذربایجان غربی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به توجه دولت به استان آذربایجان غربی گفت: دولت در لایحه بودجه سال آتی، توجه ویژه ای به استان آذربایجان غربی داشته بطوریکه بودجه پیش بینی شده برای استان نسبت به سال های قبل، افزایش چشمگیری دارد.

وی افزود: در ایام الله دهه فجر امسال نیز 700 طرح و پروژه با اشتغال زایی 7500 نفر در سطح استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

شهریاری اضافه کرد: در هفته دولت امسال هم شاهد بهره برداری از پروژه های مختلف به ارزش 900 میلیارد تومان در استان بودیم که همه این ها نشانگر توجه ویژه دولت به استان و تلاش در جهت ارتقای شاخص های توسعه در آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تصویب طرح های مختلف در سفر رئیس جمهور به استان افزود: در سفر دکتر روحانی به آذربایجان غربی، چندین طرح و پروژه با 2500 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسید که با پیگیری های انجام گرفته، این رقم به 3300 میلیارد تومان افزایش یافت؛ بدون تردید با بهره برداری از این طرح ها در دو سال آینده، وضعیت شاخص های توسعه در استان بهبود قابل توجهی خواهد یافت.

شهریاری در ادامه با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر امسال با سال های گذشته بسیار تفاوت دارد؛ بی تردید استقبال پرشکوه و حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، بار دیگر تمامی توطئه ها و نقشه های مستکبرین و ایادی آن ها در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران را خنثی خواهد کرد.

وی افزود: هر چه دشمنان و معاندان نظام، عزم خود را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی جزم می کنند، اتحاد، همدلی و انسجام ملت بزرگ ایران اسلامی نیز در برابر این توطئه ها بیشتر می شود.

شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: مدیران و مسئولان استان در این شرایط خاص باید همواره در کنار مردم و به فکر حل مشکلات مردم باشند، گاها مردم در مراجعه به ادارات با برخوردهایی مواجه می شوند که قابل قبول نیست، مدیران باید تعامل و خوش رفتاری با مردم در ادارات را بصورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

وی به تلاش دولت در راستای حل مشکل اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: حل مشکل بیکاری از مهمترین دغدغه های دولت است و برنامه ریزی خوبی در بودجه 98 برای کاهش نرخ بیکاری در کشور و استان ها پیش بینی شده است، در استان آذربایجان غربی نیز در راستای سیاست های دولت، برای جذب سرمایه گذاری، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان اهتمام ویژه داریم.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته، استان آذربایجان غربی در شش ماهه سال 97، بعنوان سومین استان برتر کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی معرفی شده است که امیدواریم این روند با هماهنگی و همت مدیران استان، در سال آینده تقویت و زمینه اشتغال جوانان در استان بیش از پیش فراهم شود.

شهریاری با بیان اینکه آذربایجان غربی از امن ترین استان های کشور است نیز گفت: بر اساس گزارشات و مستندات موجود، آذربایجان غربی جزو 5 استان امن کشور است و بی تردید این امنیت پایدار می تواند زمینه حضور سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی را در استان فراهم کند.

وی تاکید کرد: حتی در نقاط صفر مرزی استان امکان اجرای طرح های سرمایه گذاری وجود دارد و ما از این بابت نیز مشکلی نداریم.

استاندار آذربایجان غربی به دیگر برنامه های در دست اجرا برای رشد و توسعه استان اشاره کرد و افزود: برای توسعه ارتباطات و مناسبات استان با کشورهای خارجی بویژه کشورهای همجوار نیز برنامه ریزی های لازم انجام گرفته و در آینده نزدیک ساختاری برای توسعه روابط خارجی استان تعریف می شود.

شهریاری، آذربایجان غربی را دارای ظرفیت های صادراتی بی نظیر عنوان کرد و گفت: در شرایط کنونی، استان آذربایجان غربی با توجه به موقعیت مرزی خود می تواند به قطب صادرات و واردات کالاهای مورد نیاز کشور تبدیل شود.

مقام عالی استان همچنین به وجود وحدت و همدلی در میان مسئولان استان اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه وحدت، انسجام و همدلی بسیار خوبی میان مسئولان استان وجود دارد و به برکت همین همدلی، بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در استان رفع شده است.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با عملکرد وزارت اطلاعات گفت: مردم امروز دیدگاه بسیار مثبتی به وزارت اطلاعات دارند و این بخاطر عملکرد درخشان وزارت و سربازان گمنام آن در راستای تامین امنیت و آرامش کشور بوده است.

شهریاری در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مدیرکل پیشین اطلاعات آذربایجان غربی، برای مدیرکل جدید اطلاعات استان آرزوی توفیق نمود.