معاون استاندار آذربایجان غربی خواستار شد؛
تفکیک اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه عملیاتی شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تفکیک هر چه سریع‌تر اراضی این پادگان، گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه ستاد کل نیروهای مسلح مراحل پایانی تفکیک اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه را عملیاتی کنند.
  • یکشنبه 18 آبان 1399 ساعت 20:35
رئیس مجمع نمایندگان :
برای جهش اقتصادی به مشارکت صندوق های بزرگ سرمایه گذاری در آذربایجان غربی نیاز داریم/ پروژه های بزرگ مقیاس راه خروج استان از تله محرومیت است
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای جهش اقتصادی در استان به مشارکت صندوق های بزرگ سرمایه گذاری نیاز داریم گفت: متاسفانه شاهد تبعیض آشکار در سرمایه گذاری صندوق های بزرگ در کشور هستیم به نحوی که آذربایجان غربی از این سرمایه گذاری ها محروم مانده است.
  • شنبه 17 آبان 1399 ساعت 21:27
در نشست با مجمع نمایندگان عنوان شد؛
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: همدلی نمایندگان و مدیران استانی برای توسعه قابل تقدیر است/ اولویت سرمایه گذاری پروژه های با اشتغال زایی بالا، معادن،کشاورزی و فعال سازی گمرکات باشد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با قدردانی از همدلی نمایندگان و مدیران استانی گفت: این همدلی برای توسعه را که در قالب نشست مجمع نمایندگان و مسئولین تبلور می یابد جای خوشحالی دارد. چنین جلساتی را در گذشته شاهد نبودیم و روند فعلی قابل تقدیر است.
  • شنبه 17 آبان 1399 ساعت 18:59
در نشست با مجمع نمایندگان مطرح شد؛
استاندار: همراهی نمایندگان آذربایجان غربی در جذب سرمایه گذاری به روند توسعه استان شتاب می بخشد/ تکمیل زیرساخت های آموزشی، حمل و نقل و بهداشت و درمان با جدیت پیگیری و اجرا می شود
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش درخواست های سرمایه گذاری در استان گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای شتاب بخشی به روند توسعه از طریق رونق تولید و ایجاد اشتغال باید در بحث جذب سرمایه گذار اهتمام جدی داشته باشند.
  • شنبه 17 آبان 1399 ساعت 18:43
اجرای طرح نیروی کار فصل پائیز ۱۳۹۹ از ابتدای روز ۱۷ آبان به مدت 2 هفته از طریق تماس تلفنی انجام می گیرد
به منظور ارزیابی و تحلیل سیاستهای کلان  اقتصادی کشور آمارگیری طرح نیروی کار کشور از خانوارها مطابق با آخرین توصیه‌های سازمان بین‌المللی ‌کار (ILO)  و براساس نیاز برنامه ‌ریزان و با هدف محاسبه‌ی شاخص‌های فصلی و سالانه‌ی نیروی‌کار، از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن‌ها طراحی شده است. در فصل پائیز امسال به دلیل شیوع بحران ویروس کووید ١٩ همانند فصل تابستان، مسئولین و کمیته فنی برای رفع این معضل در جمع آوری اطلاعات بازار کار،  شیوه ها و راهکارهای جایگزینی در نظر گرفته اند.
  • شنبه 17 آبان 1399 ساعت 12:40
پاسخ به ابهامات ایجاد شده در خصوص نحوه تبدیل برخی روستاها به شهر در آذربایجان غربی
به دنبال انتشار خبر فرایند ایجاد ۷ شهر جدید در آذربایجان غربی و متعاقب آن پرسش های برخی اهالی رسانه در خصوص ملاک های تبدیل یک روستا به شهر، مطالب زیر جهت تنویر افکار عمومی و اهالی محترم رسانه منتشر می گردد.
  • جمعه 16 آبان 1399 ساعت 16:39
با حکم وزیر کشور بخشدار بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه منصوب شد
سعید حقیقی علیکانی با حکم وزیر کشور به عنوان بخشدار بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه منصوب شد.
  • پنج شنبه 15 آبان 1399 ساعت 15:22
پیام تسلیت رییس جمهور در پی درگذشت امام جمعه اهل سنت ارومیه
رییس جمهور درگذشت ماموستا عبدالقادر بیضاوی را تسلیت گفت.
  • پنج شنبه 15 آبان 1399 ساعت 15:19
محدودیت های کرونایی در آذربایجان غربی برای ششمین هفته متوالی تمدید شد
محدودیت های کرونایی به مدت یک هفته دیگر از ۱۷ تا ۲۳ آبان ماه در آذربایجان غربی تمدید شد.
  • پنج شنبه 15 آبان 1399 ساعت 14:23